субота, 7 березня 2015 р.

Конкурсний відбір підручників з історії та географії для учнів 7 класу завершився

Шановні вчителі історії та географії ви вперше маєте можливість самостійно визначити підручники для 7 класу, що будуть використовуватись вами у навчанні дітей у новому 2015/2016 навчальному рорі та вперше обрати їх саме для вашої школи!

 Міністерство освіти і науки України звертається з проханням взяти участь у визначенні підручників на новий навчальний рік. 

З цією метою у період з 2 по 20 березня 2015 року вчителеві історії  та географії необхідно перейти на портал репозитарія навчального контенту, потім на сторінку "Конкурс підручників" та знайти всю необхідну інформацію, як знайти і передивитися запропоновані для відбору підручники.
_________________________________________________________________________________        
16 березня - День звільнення м.Бобринця від німецько-фашистських загарбників
                                                                                    
                                                                                    Як це було...
Територія Бобринецького району була звільнена від німецько-фашистських військ протягом 16-18 березня 1944 року в ході Березнегувато-Снігурівської наступальної операції (6.03.-18.03.1944), проведеної військами 3-го Українського фронту (командуючий – генерал Р.Я. Маліновський). 
У звільнені території району брали участь бійці 93-ї (командир –генерал- майор А.Я. Крузе), 113-ї (командир – полковник П.В. Дмитрієв) стрілецьких дивізій 68-го стрілецького корпусу (командир – генерал-майор М.М. Шкодунович), а також 52-ї (командир – генерал-майор Л.М. Міляєв), 223-ї (командир – полковник П.М. Татарчевський) стрілецьких дивізій 64-го стрілецького корпусу 57-ї армії (командуючий - генерал М.О. Гаген). 
У звільнені території Бобринецького району брали участь радянські підпільники і партизани. У роки Великої Вітчизняної війни на Бобринечині було утворено п'ять підпільно-диверсійних груп, з-поміж яких молодіжна підпільна група Сергія Рибака, група «Південь», група «Батьківщина». Найбільша група на території краю діяла в районах Витязівської та Братської територіальних громад. Особливим героїзмом відзначилася підпільно-диверсійна група “4+5=1” під керівництвом В. Репешка, яка діяла з 12 вересня 1942 по 13 березня 1943 рр. Підпільники визволили з концтаборів 67 полонених, врятували від фашистської неволі 470 юнаків і дівчат. Не допустили вивіз до Німеччини 700 голів крупної рогатої худоби, вивела з ладу 21 комбаїн. 
За даними Книги Пам’яті України в боях за звільнення Бобринецького району загинуло близько 140 солдатів та офіцерів Червоної Армії
_________________________________________________________________________________
13 березня - День Національної гвардії України!
 
Національна гвардія України була вiдновлена 13 березня 2014 року під час напруженої ситуації в АР Крим і східних регіонах України. Саме того дня Верховна Рада України прийняла відповідний закон за підписом виконуючого обов'язки Президента України та Голови ВРУ О.Турчинова.           
   Відповідно до норм статті 1 ЗУ "Про Національну гвардію України" Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами - із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
      Національна гвардія України бере участь відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.
_______________________________________________________________

До уваги вчителів історії



Вийшов із друку посібник: 
Культура в роки війни: період окупації  (Історія України, 11 клас) 

Детальніше посібник можна переглянути за посиланням 
Посібник

_________________________________________________________
Увага! Конкурс на краще знання положень Конституції України 

З метою виявлення і підвищення загального рівня правової обізнаності учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району, формування в них основ правової культури і правосвідомості та неухильного дотримання вимог законодавства України  11 березня 2015 року на базі навчально-виховного комплексу «Бобринецька гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» проведено перший (відбірковий) етап огляду-конкурсу на краще знання положень Конституції України  

_________________________________________________________________________________
Увага! Конкурс юних істориків "Лелека - 2015"


З метою активізації  вивчення історії, розвитку творчих здібностей учнів 5-11 класів та їх патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах району 18 березня 2015 року проводитиметься Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «Лелека – 2015».

Немає коментарів:

Дописати коментар